Nasz udział w Europejskim Kongresie Informacji Renowacyjnej w Krakowie

Firma JMA Partner w dniach 21-22 kwietnia była uczestnikiem Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej (EKiR) w Krakowie organizowanego przez czasopismo Renowacje i Zabytki przy czynnym udziale Wojewódzkich i Miejskich Konserwatorów Zabytków, Architektów miast, biur projektowych i firm wykonawczych oraz: Izby Inżynierów i Architektów z Grupy Wyszehradzkiej, Ogólnopolskiej Rady Konserwatorów Dzieł Sztuki ZPAP. Jak pisze sam organizator, Kongres „jest swoistym pomostem łączącym „stare z nowym” – łączącym świat zabytków ze światem najnowocześniejszych technologii wykorzystywanych w dziele ratowania i przywracania świetności odchodzącemu pięknu.”

Podczas Kongresu nasza firma prezentowała system tynków termoizolacyjnych oraz tynków termorenowacyjnych pozwalających na głęboką termomodernizację obiektów zabytkowych. Przytoczony został przykład wyjątkowego Pałacu w Bukowcu, gdzie zostały zaprojektowane i obecnie są nakładane obydwa systemy tynków. Tynki termorenowacyjne z certyfikatem WTA o wsp. przewodzenia ciepła λ=0,064 W/mK zostały położone na zawilgoconej i zasolonej strefie cokołowej do 2m od poziomu gruntu, natomiast powyżej zostały zastosowane tynki termoizolacyjne aerożelowe o wsp. przewodzenia ciepła λ=0,027 W/mK.

Niedługo udostępnimy obszerny artykuł autorstwa Pana Jerzego Żurawskiego z Dolnośląskiej Agencji Energi i Środowiska dotyczący renowacji tego obiektu i zastosowanych w nim rozwiązań, umożliwiających realizację I w Polsce zabytku neutralnego klimatycznie.

Poniżej udostępniamy link do pobrania naszej prezentacji i dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stanowisko podczas Kongresu: pobierz

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *