Systemy grzewcze i wentylacyjne

Systemy grzewcze
i wentylacyjne

Posiadamy w swojej ofercie systemy grzewcze i wentylacyjne, dedykowane do budownictwa zabytkowego jak zdecentralizowane systemy wentylacyjne z rekuperacją ciepła lub gruntowe wymienniki ciepła. Stawiamy na kompleksową rozwiązania związane z Odnawialnymi Źródłami Energii takiej jak instalacje fotowoltaiczne połączone z pompami ciepła, umożliwiające pokrycie zapotrzebowania na ciepło i prąd elektryczny w 100%. Wszystko to oczywiście przy współpracy tylko ze sprawdzonymi producentami i fachową obsługą montażowa/serwisową.

Realizacje

[xyz-ips snippet="realizacje"]

Oferujemy systemy grzewcze i wentylację do budynków zabytkowych

  • Zdecentralizowane systemy wentylacyjne z rekuperacją ciepła

  • gruntowe wymienniki ciepła

  • Instalacje fotowoltaiczne do obiektów zabytkowych

 

Nowoczesne systemy grzewcze to instalacje, które nie mają nic wspólnego z dawnymi rozwiązaniami wykorzystującymi np. paliwa stałe. Dziś coraz częściej stawia się na technologie wykorzystujące ciepło zawarte w naszym otoczeniu. Jednym z dostawców takich rozwiązań jest firma JMAPartner, która specjalizuje się we wdrażaniu innowacyjnych instalacji ogrzewania i wentylacji.

Jak ogrzać budynek wykorzystując energię pozyskiwaną z otoczenia?

Nasza firma to podmiot przodujący w implementacji rozwiązań umożliwiających pozyskiwanie energii cieplnej z otoczenia. Przyjętym przez nas celem jest wdrażanie, ale też uaktualnianie technologii, które umożliwiają ogrzanie i wentylację budynku przy zachowaniu minimalnego zużycia energii i — jeśli to możliwe — zerowej emisyjności.

Wszystko po to, aby dostosować się m.in. do unijnych regulacji, których celem jest:

  • ograniczenie zużycia energii powstającej z paliw kopalnych,
  • całkowita neutralność klimatyczna,
  • zapewnienie dostępu do „zielonych” źródeł energii.

W niektórych przypadkach wprowadzenie gotowych rozwiązań jest poważnym wyzwaniem dla naszego przedsiębiorstwa. Przykładowo ogrzewanie budynków zabytkowych (przy uwzględnieniu dawnych technik budowlanych) wiąże się ze zużyciem bardzo dużej ilości energii. Celem naszego przedsiębiorstwa jest ograniczenie strat energii. Jak to robimy?

Jak pozyskiwać „zieloną” energię?

Nasza firma już od lat wprowadza na rynek nowoczesne systemy grzewcze. Oto one:

Pompy ciepła i kotły gazowe

O kotłach gazowych słyszał chyba każdy. Wytwarzają one ciepło w procesie spalania gazu ziemnego lub płynnego, produkując w ten sposób znacznie mniej zanieczyszczeń niż kotły na paliwa stałe. Z kolei pompy ciepła, które proponujemy naszym klientom, to urządzenia pozyskujące energię z powietrza, gruntu lub wody, która jest niezbędna do rozpoczęcia procesu parowania czynnika roboczego w tzw. parowniku. Następnie pozyskany w ten sposób gaz jest sprężany (rozgrzewany) i trafia do skraplacza. Uzyskane skropliny oddają energię do instalacji domowej. Kotły gazowe i pompy ciepła to idealne systemy grzewcze do budynków zabytkowych.

Fotowoltaika

Konwersja energii słonecznej w elektryczną to zjawisko, które jest znane ludzkości już od wielu lat. Naszym zadaniem jest wdrażanie wciąż udoskonalanych rozwiązań, które cechują się wyższą sprawnością nawet wówczas, gdy kąt padania promieni słonecznych jest mniejszy (późna jesień, zima, wczesna wiosna). Nasze systemy fotowoltaiczne mogą współpracować z nowoczesnymi kotłami elektrycznymi. Dzięki temu wprowadzane przez nas systemy grzewcze do budynków zabytkowych zużywają znacznie mniej energii.

Gruntowe wymienniki ciepła

GWC (Bezprzeponowy Płytowy Gruntowy Wymiennik Ciepła) to instalacja grzewczo-wentylacyjna, która latem przyjemnie schładza wnętrze, a zimą dogrzewa je, ograniczając w ten sposób zużycie energii z zewnątrz. Jest to możliwe dzięki systemowi obiegu zamkniętego, którego zadaniem jest tłoczenie ciepła rozgrzanego lub schłodzonego przez grunt. W takim układzie jedynym elementem czynnym jest energooszczędna pompa elektryczna.

Systemy wentylacji

Zajmujemy się również wprowadzaniem na rynek gotowych rozwiązań wentylacyjnych. Należą do nich urządzenia wentylacyjne marki Segienia, dzięki którym możliwy jest montaż zdecentralizowanej instalacji umożliwiającej odprowadzenie zanieczyszczonego powietrza poza obręb budynku. Systemy te składają się z instalacji rekuperacyjnych (odzyskujących ciepło), ciśnieniowych (wyrównujących różnice ciśnień), a także wietrzących oraz nawiewnych.

Reasumując, z nami ekologiczne ogrzewanie budynków zabytkowych, domów i obiektów specjalnego przeznaczenia nie będzie już problemem.