Tynki ciepłochronne

Tynki ciepłochronne elewacyjne i wewnętrzne

Mineralne tynki ciepłochronne do zastosowania w budownictwie zabytkowym.

Dostępne są w naszej ofercie 2 systemy tynków ciepłochronnych, systemy są całkowicie mineralne, bazujące na piasku i wapniu. Obydwa rozwiązania są możliwe do zastosowania na zewnątrz oraz od wewnątrz budynków, tworząc jednorodną warstwę z podłożem. Znacząco ogranicza to wpływ mostków termicznych punktowych oraz liniowych. Zastosowania  tynków ciepłochronnych gwarantuje zachowanie geometrii budynku oraz jego historycznej tkanki.

Systemy składają się z 3 warstw:

Warstwy szczepnej (szpryc cementowy- wapienny lub wapienny)

Warstwy podkładowej (tynk ciepłochronny + warstwa zbrojąca)

Warstwy wierzchniej (dobrany tynk wierzchni + farba)

TYNKI CIEPŁOCHRONNE MINERALNE - MOŻLIWOŚCI ZASTOSOWANIA:

  • izolacja ścian zewnętrznych budynku od zewnątrz (elewacja)
  • izolacja ścian zewnętrznych budynku od wewnątrz (ocieplenie wewn.)
  • izolacja nieskomplikowanych detali architektonicznych
  • izolacja ścian na klatkach schodowych
  • izolacja ościeży i wnęk okiennych
  • izolacja wnęk grzejnikowych
  • uzupełnienie/naprawy istniejących systemów izolacyjnych

JAKIE SĄ RÓŻNICE POMIĘDZY POSZCZEGÓLNYMI TYNKAMI CIEPŁOCHRONNYMI, KTÓRE OFERUJEMY?

System tynku termoizolującego AEROPUTZ® wyróżnia najlepsza dostępna na rynku izolacja w postaci zawartego w tynku aerożelu co umożliwia osiągniecie parametrów lambda λ=0,027 W/mK, to ponad 2-3 razy lepiej od innych dostępnych tego typu produktów na rynku. Idealnie nadaje się do użycia jako ocieplenia ściany zewnętrznej budynku zabytkowego.

System tynku termorenowacyjnego RENOSYSTEM® jest zgodny z wytycznymi WTA, co umożliwia jest zastosowania wszędzie tam, gdzie oprócz wilgoci borykamy się z problemem zasolenia w przegrodzie. Szczególnie przydatny do izolacji części przyziemnych budynków historycznych od wewnątrz.

System tynku perlitowego posiada dobrą izolacyjność λ=0,064 W/mK,, a oprócz tego jest wyjątkowo ekonomiczny. Idealnie nadaje się do izolacji ścian zewnętrznych od wewnątrz, przy okazji skuwania starych tynków lub np. do zastosowania na
klatkach schodowych w budynkach deweloperskich, gdzie oprócz termoizolacji zapewnia ochronę przeciwpożarową.

System tynku ECOPUTZ® jest wypośrodkowaniem świetnych właściwości termoiziolacyjnch tynku AEROPUTZ® a ekonomii tynku perlitowego. Ma doskonałe właściwości robocze, ponieważ schnie w tempie 1 cm/1 dzień, dlatego nadaje się wszędzie tam, gdzie wymagany jest szybki proces obróbki elewacji.